כל מה שרצית לדעת על מתיחת בטן

ניתוח מתיחת בטן הוא הליך קוסמטי שכיח ופופלרי לנשים וגברים שמטרתו לשטח את הבטן של המטופלת או המטופל. במהלך הניתוח מסירים את העור המיותר מהחלק האמצעי והתחתון של הבטן ומהדקים את השרירים בחלקה העליון. המעומדות לניתוח הן לרוב נשים ששרירי הבטן שלהן נחלשו והתרופפו לאחר הריון או שאיבדו כמות גדולה של שומן בדיאטה טבעית או רפואית וגרמו בכך להידלדלות העור. גם גברים שמואסים בצמיגים המיותרים בגופם ומתקשים להוריד אותם באופן טבעי נעזרים בניתוח שכולל שאיבת שומן ומתיחת בטן.

אורך הניתוח הוא כשעה עד שעתיים עם תקופת התאוששות של שבוע עד שבועיים. הניתוח אינו מותיר צלקות ולרוב הסימן שנותר הוא מתחת לקו הביקיני. בארצות הברית העלות של ניתוח כזה מתחילה מאזור השמונת אלפים וחמש מאות דולר ועד איזור החמש עשרה אלף דולר אצל מנתחים טובים ומנוסים. אם מבצעים ניתוח שאיבת שומן אזי מתיחת בטן היא חלק בלתי נפרד ממנו, מה שלא נכון בהכרח לגבי מתיחת בטן לבד. הסיבה לכך היא משום שאף על פי שהעור שלנו הוא מאוד גמיש ומותאם לשינויים, סרת עודפי שומן משמעותיים גורמת ליציאה של הגוף מאיזון ולפער שהעור אינו יכול לאזן בעצמו. לאחר הניתוח המטופלת או המטופל זוכים לבטן שטוחה, מוצקה ומעוצבת יותר.

גם במקרים של סימני מתיחה או שרירים רפויים במיוחד מומלץ לשקול מתיחת בטן. השילוב הפופלרי של שאיבת שומן ומתיחת בטן זכה באנגלית לשם Tummy Tuck בשל הפופלריות שהוא צבר. גם בהליך זה ניתן למצוא שתי גרסאות: הגרסה המינימלית המורכבת משאיבת שומן ומתיחת בטן מינימלית והגרסה המלאה הכוללת שאיבת שומן, הסרת עור מסיבית, מתיחת שרירים ועיצוב הבטן מחדש. היתרונות של ההליך הוא בהסרת סימני המתיחה והעור המיותר, בהחזרת העור למצבו הגמיש והעלמת צלקות במידה וקיימות. אם מתאמצים מאוד אז אפילו בארצות הברית אפשר לבצע את הניתוח כולו בעלות של חמש אלף דולר. הגרסה המלאה תיקח כשלוש עד חמש שעות ביצוע וזמן ההתאוששות יעמוד על בין שבוע לשלושה שבועות. קהל המטופלים הגדול ביותר הוא הקהל שבין גילאי הארבעים לחמישים המהווה יותר משישים אחוז מכלל המנותחים, לאחרי בני העשירם עד ארבעים עם כחמש עשרה אחוז והיתר הם מטופלים בני חמישים ומעלה.