טפטים מודרניים ומעוררי מחשבה

אני בדעה שאם כבר הולכים על טפטים מעוצבים אז כדאי ללכת על כאלו שיעשו אפקט וואו אבל לא וואו במובן של תמונת ענק באמצע החדר סטייל הפוסטרים שנהגנו לתלות בחדרים כשהיינו קטנים אלא יותר וואו במובן של הרגשה משחררת, מדויקת, מתוחכמת כזו שגורמת לך להרגיש מאושר יותר ללכת בבית שלך והרבה יותר מאוזן ובעל השראה. לרוב מה שמסייע להשיג הרגשה כזו הם קווים נקיים ופשוטים בשילוב עם בחירת מרקן הצבעים הנכון ולא בהכרח תבניות בומבסטיות או מתוחכמות מדי עם גוונים בנליים שכולנו כבר מכירים מעולם הטפטים הרגיל.

מנעד הצבעים אינו קיצוני והמגוון אינו גדול מדי, למעשה ניתן למצוא טפט בכאלו תבניות שאולי היו מזכירות תבניות קונבנציונאליות אך הטרנדיות של הצבעים כמו לדוגמא פסים אדומים בעובי שונה על רק אדמדם חלש נותן הרגשה אחרת. גם העובדה שמדובר בקווים דקים ומרובים זה לצד זה ובעובי מעט שונה נותן הרגשה חדשנית ואחרת מהמקובל. כיוון אחר שאהבתי שאינו אדום הוא הכיוון הכחול תכלת לבן סטייל דגל ישראל אבל גם כאן הפסים הם הכל. היכולת ליצור פסים אנכיים שאינם באותו עובי ואינם באותו צבע נותן אפקט שאי אפשר להתעלם ממנו. פס כחול עבה ולאחריו הרבה מאוד פסים כחולים דקים שנעשים בהדרגה בהירים יותר עד שמתחלפים ללבן ונותנים הרגשה של פס לבן דק שממנו הקווים חוזרים להתחזק בכחול שלהם עד לפס העבה הכחול שלהם וכך יוצרים תבנית סימטרית חדשנית ומעניינת.

אבל אפשר לעשות הרבה יותר עם קוים דקים ובחירת צבעים נכונה – תחשבו רקע ורדרד ופסים דקים כסופים היורדים בצורות זיגזג סימטריות אך לא רגילות מהתקרה ועד הרצפה, שילוב הצבעים יוצר הרגשה של חריצים דמויי קרמיקה ולא של פסים בטפט ובשילוב עם ריהוט בצבע תכלת או אפור יוצרים הרגשה של בית אבל בית מגניב וייחודי. כמובן שאפשר לקחת את התבניות האלו למקומות נוספים ולצורות מגוונות אך בגדול נראה לי שדי ברור עד כמה דווקא קווים דקים במינון נכון ובצפיפות מעניינת לצד בחירת צבעים נכונה יכולים ליצור אימפקט משמעותי מאוד בעיצוב הבית.