סוגים שונים של ניתוח אף

הידעת כי לא כל ניתוחי האף שווים? קיימים ניתוחי אף שונים שמנתחים נתקלים בהם ומבוצעים על פי הצורך. חלקם פופולריים יותר וחלקם פחות, חלקם נופלים תחת קטגוריה רפואית ואחרים תחת קטגוריה קוסמטית. בדיוק כמו שבניתוחי בטן יש שאיבת שומן, הקטנת קיבה, מתיחת בטן ועוד עשרות סוגי ניתוחים. במאמר אגע בשני ניתוחים פופולריים במיוחד.

ניתוח הקטנת אף – ניתוח הקטנת אף כשמו כן הוא ונועד להקטין את הגודל של האף, בדומה להגדרה של ניתוח גניקומסטיה שהוא ניתוח להקטנת חזה לגבר. כאשר מטופלים ניגשים לניתוח זה הם יכולים לבחור האם הם רוצים להקטין את האף בכללות או להתמקד באזורים מסוימים באף כמו קצה האף או שקע או בליטה מסויימת באף וכולי. במהלך הניתוח, ההקטנה תתבצע על ידי הסרת סחוס או עצם כדי להשיג את הצורה הרצויה. התהליך מתחיל בייעוץ מותאם אישית בין מנתח הפנים לבין המטופלת או המטופלת ובו יעלו הציפיות ומה הבעיות שהם מזהים עם האף שלהם, כמו גם מה הם אוהבים באף שלהם ומה היו רוצים לשנות. אם הבעיה היא בגודל האף אזי המנתח ידע כי הכיוון הוא לניתוח הקטנה. במהלך הייעוץ, המנתח ימדוד את האף ואת תוואי הפנים בכללותו ויגזור את המידות הרצויות בסוף התהליך. מרבית ניתוחי האף מתחילים בצורה דומה של הרדמה וחיתוך באופן סגור או פתוח. בלי קשר למיקום החתכים, המנתח יסיר במהלך הניתוח סחוס או עצם כדי להקטין את גודל האף. אם הקטנה היא המרכיב היחיד סביר להניח שלא יבוצעו פעולות נוספות. אם מדובר בחלקים מסוימים באף המנתח יתמקד בחלקים אלו בלבד. העור על האף ימתח במהלך הניתוח כדי להתאים אותו לגודל האף החדש. חשוב לזכור כי האף הקטן יצטרך לעמוד בפורפורציה ליתר חלקי הפנים שלכם.

ניתוח פוסט טראומטי – ניתוח אף פוסט טראומטי הוא ניתוח אף שנדרש לאחר פגיעה במבנה האף בצורה חמורה על ידי פציעה או תאונה. מבנה האף הוא עדין מאוד וחלק מהניתוח דורש את השיקום של המבנה כגון עצמות שבורות, סחוס פגום, שינויים קוסמטיים, סטיות פנימיות בתעלות האף ולעיתים גם בעיות בנשימה. דימום יכול להוות בעיה גם כן משום שהדם עלול להיקרש ולהפסיק לזרום ליתר חלקי האף מה שעלול להביא למותם ולסיבוכים לא פשוטים. הסיבות המרכזיות לניתוח שכזה הם פציעות ספורטיביות, תאונות דרכים וקרבות.