השנה תופסים ראש! עם סם החיים

רוח של חג באוויר, שמחה גדולה על החופש מהעבודה ותכף נפגש משפחות וחברים לסעודות מוגזמות ושיחות קולניות.כיף!  רגע לפני החג, החלטתי להשקיע ולפנק אתכם בכמה תובנות שיסדרו לכם את הראש לקראת השנה חדשה.

בטח שמתם לב שצמד המילים הנפוץ ביותר עלי אדמות זה "בא לי" או "אני רוצה", לא סתם. הכח שמניע את האדם זה רצון לקבל הנאה ותענוג זהו חומר הבריאה, כך נוצרנו. זה מתחיל ברצונות בסיסים כמו: אוכל, מין משפחה וממשיך לרצונות אנושיים-חברתיים כסף, כבוד, מושכלות. סופו של תהליך התפתחות הרצון הוא מימוש הרצון לרוחניות.

טפט עלים

כשאדם מתחיל לשאול שאלות כמו: "מה הטעם בחיים?" "מה מטרת החיים? "מה תכלית?" "מה חסר לי, באמת?" זה אומר שהתעוררה הנקודה שבלב, הרצון להתפתחות עליונה. הרצון הוא זה שמעצב את תפיסת המציאות שלנו. לדוגמא, מכירים את זה שאתם מחפשים לקנות רכב מסויים ואז אתם מתחילים לראות את הרכב הזה בכל מקום על הכביש או שאתם בהריון ואז בכל מקום רואים נשים בהריון, עגלות, חנויות לתינוקות וכו.. למה? כי תפיסת המציאות שלנו נקבעת על פי הרצון הפנימי שלנו. בעצם העולם מחוצה לנו הוא ראי ממש השתקפות של העולם הפנימי שלנו.

אז מה זה אומר? שניתן לנו עולם שלם ללמוד ממנו …. הפתעה: על עצמנו! הזוי אה?! כן, ככה זה עובד המגרש משחקים הזה שאנחנו חיים בו שנקרא עולם, באמת הגיע הזמן שנלמד את החוקים של המשחק הזה לפני שנאכל פה אחד את השני. חכו חכו אל תלכו, יש קאצ'. הרצון הזה שדיברנו עליו, הוא לא יודע שובע.  וכך האדם מבלה את ימי חייו כמו עכבר במבוך במרדף בלתי פוסק אחרי מטרות ויעדים בשאיפה להשיג את התענוג המושלם אך כל פעם מחדש האדם מתבדה נותר בחוסר סיפוק, עצבות, רוגז, כעס בקיצור, בתרעומת על העולם.

וכך הנסיון המר מצטבר ונוצרים דורות מיואשים. זאת גם הסיבה לעלייה מטאורית בצריכת סמים ובתופעת הדכאון שהפכה לגורם מספר אחת לחוסר תפקוד במאה עשרים ואחת. אבל, אל דאגה יש פתרון! אם נרצה לתקן את עולמנו ובכך להגיע לחיים מאושרים עלינו לשנות את תפיסת המציאות שלנו על ידי… טדדאם, יחס חיובי לזולת ולשאר רמות הטבע חי, צומח, דומם.

טפטים סלון

איך עושים זאת?  "ואהבת לרעך כמוך"- זאת תפיסת המציאות שבה כל אחד משנה את עצמו לראות באור חיובי את כל מה שקורה מחוצה לו ובכך הוא משפר את העולם סביבו מה שישפיע בסופו של דבר לטובה עליו. אחת הדרכים להגיע לזה היא בדרך הקשה שהמציאות תדחוף אותנו להגיע לזה על ידי משברים, צרות, אסונות, בחינוך, בכלכלה בזוגיות, בריאות, בדיור ועוד, מה שקורה היום בעצם. והדרך השנייה היא פשוט להבין שלעם ישראל יש תפקיד ועלינו לממש אותו ( אור לגויים..זה זה) . התפקיד של עם ישראל הוא להוות דוגמא לאנושות לחברה שחיה על פי תפיסת מציאות מאוחדת שבה מעל השוני בדעות וההבדלים בינינו אנחנו נשארים מאוחדים בקשרים טובים ויחס יפה אחד לשני.  השנה, תופסים ראש טוב ומשאירים מאחור את הביקורת, השנאה, הכעס, הזלזול, לשון הרע ( ריכולים) ומכניסים איתנו לשנה החדשה אהבת איש את רעהו, דאגה הדדית, ויתור, הקשבה ויחס חם וטוב ביננו ובזה נמתיק לכל העולם ודרכם לעצמנו את השנה החדשה!

מקווה שנהנתם מהפוסט ואם לא זאת רק תפיסת המציאות שלי.  שנה מתוקה לך, עם ישראל ❣