להתאים את החלום לסביבה בחכמה

כשאתה מחליט לנסות ולעצב את הבית שלך כמו למשל בית בסגנון טוסקנה, אתה מגלה עד כמה הדברים אינם פשוטים וכיצד סגנון עיצובי אחד מתאים לאן שהוא מתאים בעוד שאם תנסה לשכפל אותו למקומות אחרים תגלה שלא רק שהיופי עוצר הנשימה לא עובר למעון החדש שלו ברמה גבוהה, הוא גם לא מתאים ופרקטי מאותן הסיבות. בקיצור, הרצון שלנו לבנות בית אבן בסגנון טוסקנה נחל חוסר הצלחה ומזל שבסוף הלכנו על עירוב סגנונות שגם גרם לנו להתאהב בבית האבן החדש שלנו וגם הצליח ליצור התאמה לאקלים ולסגנון של אגן הים התיכון. למה פשוט לא בנינו בסגנון יווני מן הרגע הראשון?

כאשר אתה מטייל באירופה, טוסקנה, סקוטלנד, ברצלונה ועוד, אתה לא יכול שלא להתאהב במה שאתה רואה. אין מה לומר שהרחובות בבירות אירופה ובערים הראשיות הן עוצרות נשימה ומדהימות ברמת התכנון וההנדסה שיש בהן, עיצובים של לפני 300 – 400 שנה, נראים בפריז כמו המילה האחרונה, בתים של תל אביב שנבנו לפני 50 שנה, נראים כמו משהו שעומד להתפרק עוד רגע, אלא אם כן חברת עזרא וביצרון תסכים לצבוע אותם מבחוץ. קשה שלאלהתרשם מרמת התכנון והדיוק שבאים לידי ביטוי באירופה הקלאסית ולכן אנשים רבים בוחרים לללכת עם הסגנונות היותר אירופאים כשיש להם הזדמנות לבנות את בית חלומותיהם.

אלו שכן יש את האפשרות מזדמנת בפניהם התעסקות עם עיצוב וליווי תהליך הבנייה וארגון החלל הפנימי. לאיזה פרק זמן מסוים צריך ללכת ולבחור ריצוף, קרמיקה, פרקט או ריצוף אבן. בחירת כיסאות למטבח וריהוט באופן כללי כיסא עבודה, כיסא טלויזיה ובכלל מעבר מסיגמנט לסיגמנט ברחבי הבית והכנסה שלו לתוך מסגרת החלום הפרטי שמנסה להתממש עבורם.

בחירת המראה החיצוני של הבית היא המעניינת מכולם אולי. רבים יראו את הבית מבפנים, אך אלו אנשים מקורבים ואילו את המראה מבחוץ ישפטו המונים. בכל שכונת וילות יש את הבית האחד שבעליו החליטו ללכת עד הסוף עם החלום ובנו חייזר בלב השכונה. ישנו בית מרוקאי בלב קוביות אבן שממש הפך לנקודת ציון בשכונה והבית הכחול, ובית הפטריה. קצת אומץ והליכה עם החלום והבית הפרטי הופך גם למשהו שאנשים מדברים עליו וזה הופך את כל העניין למיוחד יותר.

יחד עם זאת חשוב לוודא שהעיצוב והסגנון מתאים לאזור המגורים. מתחשבים באקלים, במשקעים בצמחייה ובגורמים סביבתיים אחרים. ישנם בעלי חיים עצים וציפורים שיכולים להפוך את חייו של בית לבן יותר מידי לסיוט ברחוב אלם. עבדו עם מעצב ואדריכל ומזערו את הסיכויים לכך.