איך זה ירגיש? חלק ב

אולי הגיע הזמן לשאול את עצמינו את השאלה הזאת – מה מטרת המודעות של האדם? למה ובמה הוא יותר מפותח משאר דרגות- דומם צומח חי…ולא לפחד מחוסר תשובה- יחד עם שאלת השאלה תבוא בוודאי תשובה ככה עובדים הדברים…..

זה יפה לראות איך ילדים באופן טבעי בסביבות גילאי 5- שכבר המודעות מתחילה לתפוס יציבות ולהתבסס בילד והוא כבר מתחיל לראות קשרים בין דברים…איך באופן טבעי שאלות על החיים מתחילות להן- והן תמיד גם מאוד יצירתיות, כמו- "אמא, למה לאלוהים קוראים אלוהים?" או –"איך מרגישים כשמתים?" וכו כו….זה קורה באופן טבעי אך כמו שהן באות כך הן הולכות השאלות האלה….. כי באמת מה יעשה הילד? להורים או לכל מבוגר אחר שהוא מכיר אין את תשובות לשאלות שלו…. וכך השאלות שמאוד מאוד סיקרנו בהתחלה לאט לאט מאבדות חשיבות, לאט לאט נדחקות ונשכחות ומירוץ החיים שוטף אותן מהראש…..

אז איך זה ירגיש כשכולנו נהיה בקשרים טובים ביננו, נכבד אחד את השני, ניתן לכל אחד את המקום שלו בתוך המערכת השלמה וכך כל אחד ירגיש ממש חיים של סיפוק, אושר ומימוש עצמי?

זה בוודאי ירגיש מאוד מאוד טוב….כי קשרים טובים ביננו הם התוצאה מהבנה של השאלות המהותיות בחיים. בקשרים הטובים ביננו אנחנו יכולים להרגיש שפע ותענוג ואושר.

וזה מה שכולנו מחפשים….מה בסה"כ אדם רוצה? להיות מאושר.
אז בואו נלמד מהילדים- לא נפחד לשאול שאלות ונשחק יפה ונהיה חברים טובים אחד של השני 🙂