להסכים

בחיינו ,שעוברים במהירות עצומה, אנו נתקלים במצבים קשים, לעתים מזעזעים שתופסים אותנו לא מוכנים, שיבושי תוכניות שרקמנו, מוצרי חשמל מתקלקלים – דווקא כשהם הכי נחוצים לנו, אכזבות מאנשים שציפינו מהם לאמפטיה, וכל מה שעולה או לא עולה בדמיוננו, מחסן ההפתעות האינסופי…

הנטייה המיידית שלנו היא לתקן את המצב, בעיקר באמצעות האשמות כלפי חוץ.

לעתים אנו מצליחים לתקן מיד את המשובש, ולעתים איננו מצליחים, ואין לנו גם סבלנות והבנה שבראיית השיבושים ובהסכמה לקבל את המצב שנזדמן לפנינו, מסתמן שיעור ואפילו עזרה, לא ניתן במיידי לראות ולהבין אבל בתהליך ההסכמה שיתכן שנובע מחוסר איזון ובלבול בפנימיות האדם, באים לרמוז לו שהוא בסטייה מהדרך ומכוונים אותו באמצעות הקלקולים לסלול קודם בליבו את הדרך השלימה, ולכן האדם חש כאב ועצבות פנימית והוא חייב להתייחס לכך ברצינות, זה סממן חזק שדרוש שינוי…..

הכל בעולמנו נוצר עבורינו ולטובתנו, גם הרע וגם הטוב, תפיסת המציאות שלנו צריכה לעבור שינוי, ללמוד לקבל בהסכמה את הדברים, כמו שכתוב "עזר כנגדו", שבא לרמז לנו שגם האויב הכי גדול שלנו, והקלקול הכי מזעזע שרואים, משקף את הפנימיות של האדם, אם לאדם יש רצון, הוא יפקח עיניו ויתחיל לחפש את דרכו הנכונה בעקבות הסימנים שיישלחו לו, וכל רגש רע בליבו אמור לבשר לו כי ישנה דרך אחרת שעליו למצוא שתסב לו שלווה ואושר.

אז על מה אתם מסכימים ועל מה לא? איזה קפה לשתות בבוקר? האם עדיף וואטסאפ או סמס? ואולי מדבקות קיר או טפט? תחשבו על זה רגע, מה חשוב לכם ומה לא ועל מה הייתם מוכנים לוותר?