לא בת – יענה

בת יענה טומנת את ראשה בחול, לא מעוניינת לראות, לא להקשיב, מסתגרת בדרכה שלה מפני העולם החיצון, ברור שיש לה סיבות, אולי עומס מטלות, אולי פשוט נמאס לה וזו הדרך שלה להעלם…

גם אני הייתי בת-יענה, לא הצלחתי להתמודד עם העומס, לא הבנתי מה רוצים ממני, למה ולאן כולם רצים, לא הבנתי מה אני עושה פה בכלל?? זה היה נראה מיותר, ללא תכלית, ללא מטרה, מדבר ושממה , טמנתי ראשי בכריות….

באיזשהו שלב, משהו התחיל לבעור בי, משהו לא מוסבר, התחלתי לחפש תשובות, התעוררו מיליוני שאלות, משהו לפתע לא נתן לי מנוח, כאילו התלבש עליי סימן שאלה ענק מעל ראשי….

קול פנימי לחש לי: לכי תחפשי ותבררי מה הפשר לקיומך, האם בעולמנו המבולגן ניתן למצוא קצת סדר? איפה מסתתרת האהבה? האם נבראתי בטעות? השאלות החלו לנקר באופן מלחיץ, למה כולם מאושרים , חוץ ממני? מתי יגיע הסוף? לאן הולכים מכאן ומה יש שם? מה מצפה לי בגיל 70 או 80 ? שאהפוך לחתיכת שיש שעליו חרות שמי? ממש שאלות מבעיתות, ולא היה לי מענה, התחלתי לחפש, לא יכולתי להמשיך להיות בת-יענה…

בעיצומו של חיפוש מייגע, הגעתי לספרים עתיקים ובהם הסבר על חכמת החיים הנסתרת מאיתנו, בה מצויים חכמות נפלאות לאין שיעור, בהן מצויה חכמת הלב. כל ייעודו של אדם שנברא הוא לגלות למה הוא נולד ומה תפקידו….לשם גילוי נכון יש צורך בהדרכה של אדם מוסמך וישר שלא מוסר את דעתו האישית, אלא מלמד מתוך הכתובים והוא מדריך את תלמידיו את השיטה לגילוי משמעות החיים והדרך החכמה והטבעית ביותר שנכונה לנו…..